Beschrijving
Het grootste eiland in de Middellandse Zee heeft alle ingrediënten voor een geslaagde vakantie! Authentieke vissersdorpen, barokke steden, goudgele stranden, tot de verbeelding sprekende steden, prachtige natuurparken, een smeltkroes van culturen, gastvrije inwoners en de Etna –letterlijk een hoogtepunt.
We ontdekken Griekse monumenten in Siracusa en verdwalen op het prachtige stadseilandje Ortigia. In Palermo doorkruisen we de kleine straatjes en we bezoeken schilderachtige vissersdorpjes. We maken een stevige wandeling in het natuurreservaat van Zingaro en zwemmen in heldere kreken. In Agrigento houden we ons fototoestel in de aanslag. We flaneren in het gezellige Taormina en Catania en wandelen op de flanken van de Etna.
En zoals het KrisKras betaamt, schenken we veel aandacht aan lokale gebruiken en leefgewoonten. We kijken met respect naar de Siciliaanse cultuur. Hierin staan de godsdienst, de familie en de keuken centraal.
Het geheel wordt een avontuurlijke tocht met het openbaar vervoer. We overnachten in kleine pensions en proeven van overheerlijke gerechten in de lokale trattoria. Af en toe koken we ons eigen potje met dagverse marktproducten. De schitterende natuur, enkele wandeltochten, de kennismaking met lokale gebruiken en veel cultuur maken deze vakantie af.
Programma
Dag 1: zon op jouw bord
Vanuit Brussel vliegen we naar Palermo.We doen het rustig aan vandaag en genieten van de Siciliaanse zonnestralen.
Dag 2 – 3: Palermo, de hoofdstad
Deze onvergetelijke stad spreekt waarschijnlijk het meest tot de verbeelding. Het is het economische hart met een belangrijke haven. In Palermo tref je een mengeling van culturen aan. Het straatbeeld is gevuld met kleurrijke markten en spelende kinderen. Dit is het echte Siciliaanse leven!
‘s Avonds verwennen we onze smaakpapillen in een van de vele restaurants. Nadien zetten we een stapje in het bruisende nachtleven.
Dag 4: liefde op het eerste gezicht
Na een uurtje sporen komen we aan in Cefalù, een dorpje met een bijzondere uitstraling. De oude vissershaven ligt ingebed tussen een enorme rots en de golven. We maken een wandeling door een doolhof van smalle straatjes met verrassende doorkijkjes naar zee. De mooie huizen hebben prachtig gegraveerde gevels.
De stranden, de sinaasappel- en citroenbomen, de kleurrijke bloemen, de zalige zon, … wedden dat je op slag verliefd wordt op dit dorpje?
Dag 5 - 6: maagdelijk mooi
In de spectaculaire baai van Castellammare kan je het aantal vissersdorpjes niet tellen. Hier tref je nog sporen aan van de activiteit waarvan deze streek eeuwenlang leefde: de tonijnvangst. Door het toerisme en nieuwe technologieën is traditie in verval geraakt.
Scopello – een authentiek dorpje – wordt onze uitvalsbasis voor het natuurreservaat van Zingaro. Dit is het oudste park van het eiland. We nemen dan ook de tijd om het te verkennen; de fauna en flora zijn er intact gebleven. Tijdens onze wandelingen zien we laurierbomen en vijgcactussen. Liefhebbers van ‘vogels spotten’ zullen in hun nopjes zijn.
Dag 7: terug naar de stad
Na dit stukje ongerepte natuur, zijn we opnieuw klaar voor een cultuurbad. Het fascinerende Agrigento wacht ons. De schoonheid van deze oude stad bekoort iedereen. Tijdens onze zoektocht naar schitterende kerken en pleinen, proeven we van de lekkere cannoli in de Via Atenea. We genieten van een frappé op een gezellig terrasje … Het leven kan zo mooi zijn!.
Dag 8: vallei van de tempels
Na het ontbijt stappen we naar het legendarische Dal van de Tempels, gelegen aan de rand van de stad. Deze Valle dei Templi is het mooiste complex van Griekse tempels buiten Griekenland. De vele tempels en beelden zijn indrukwekkend en ook het museum is een pareltje.
Dag 9: maak je eigen postkaart
We reizen verder naar het prachtige Taormina. Het Grieks theater werd gebouwd op een rots boven een baai. Op de achtergrond zien we de zee, cipressen en de Etna. Vergeet je camera niet!
Dag 10: de kolos van het eiland
De Etna, de grootste werkende vulkaan van Europa, heeft zowel een weelderige vegetatie als zwarte lava. Deze 3370 meter hoge reus wordt vandaag onze uitdaging. Samen met een gids bewandelen we de flanken en bewonderen we de creaties van dit natuurfenomeen. Naargelang de conditie van de groep kiezen we voor een rustig of stevig parcours.
’s Avonds keren we terug naar Taormina.
Dag 11: een dagje vrij
Vandaag hebben we niets gepland. Iedereen kiest wat hij of zij wil doen: zonnebaden op het strand, shoppen, genieten op een terrasje, …
Liefhebbers maken een prachtige, panoramische tocht naar Castel Mola, een lieflijk dorpje. Dankzij zijn ligging hoog op een rotsachtige bergtop krijg je hier de meest fantastische uitzichten over de hele streek, de Etna en de zee.
Dag 12: geselecteerde toppers
We reizen verder naar Siracusa en duiken in de culturele geschiedenis. De Grieken hadden hier al een nederzetting in de 8e eeuw voor Christus. We kunnen onmogelijk alle pracht van de stad ontdekken, maar de hoogtepunten bezoeken we zeker. Zo ontbreken de ruïnes van de tempel van Apollo, de Piazza del Duomo, de oude paleizen en de site Neapolis niet op ons lijstje.
Dag 13: smakelijk!
We spenderen de laatste dagen van deze vakantie in Catania. De Etna gaf deze stad haar kleur: zwart overheerst in de bestrating en de huizen. Het symbool van Catania is een olifant van lava met een Egyptische obelisk op de rug. Dit kan je bezichtigen op de Piazza del Duomo, het centrum van deze barokke stad.
Ondanks de drukte merken we dat de inwoners ruimschoots de tijd nemen voor het middag- en avondmaal. Sommige tradities moeten in stand worden gehouden en daar willen wij graag aan meewerken! Lokale specialiteiten als arancini di riso of de pasta alla norma doen ons watertanden. En heb je al eens een glaasje Siciliaanse wijn geproefd?
Dag 14: arrivederci
De laatste dag is aangebroken. Na 2 weken onafgebroken genieten, vliegen we terug naar huis.
Praktisch
- Deelnemers
- min. 6 / max. 9
- Inbegrepen
- vlucht Brussel-Palermo / Catania-Brussel, luchthaventaksen, overnachtingen (pension), gids in Palermo, excursie Etna, toegang natuurreservaat van Zingaro, alle transport ter plaatse, verzekeringen (assistance, annulatie en vakantieonderbreking), Protos-bijdrage en KrisKras-begeleiding
- Niet inbegrepen
- maaltijden, overige toegangsgelden en persoonlijke uitgaven
- Reisbudget
- € 450,00
- Activiteitsgraad
- Niet zo actief:
(stads)wandelingen, inclusief beklimming Etna
- Verzekeringen
-
- Uitbreiding Bagage: 15,00 euro
- Uitbreiding Prestige: 25,00 euro
- Uitbreiding All Risks: 50,00 euro
0 Reacties
Zin om te vertrekken? Je raadt deze reis aan? Je wil foto's van jouw reis plaatsen? Je wil jouw vragen of ervaringen delen? Dan kan je dat hier doen!

