Ronduit genieten in het tropische Sri Lanka

cover

Beschrijving

Het idyllische Sri Lanka bezit een ongekende biodiversiteit. Op een relatief kleine oppervlakte vind je er regen- en nevelwouden, bergtoppen en hoogvlaktes, theeplantages, rijstvelden, meren en bountywitte stranden. Drie weken lang verkennen we deze Aziatische parel in al zijn facetten.

Mooie mix

We maken een tweedaagse jeepsafari in Yala Nationaal Park, trekken door de hoogvegetatie van de ‘Horton Plains’ naar ‘World’s End’ en beklimmen steile theeplantages. Onze culturele honger stillen we met een bezoek aan de prachtige koningssteden Anuradhapura en Polonnaruwa. Hun eeuwenoude boeddhistische tempels, stoepa’s en beelden waren goed voor een erkenning als UNESCO-Werelderfgoed.

In Kandy, het hart van Sri Lanka, bezoeken we de befaamde Tempel van de Tand van Boeddha. We beklimmen de Leeuwenrots in Sigiriya en wonen de dagelijkse rituelen bij in Kataragama, een bedevaartsoord voor moslims, boeddhisten en hindoes. Aan de kust is het zalig toeven: een perfecte plek om zachtjes uit te bollen. Op het strand kan je heerlijk ontspannen of verschillende excursies ondernemen.

We overnachten in eenvoudige hotels en pensions en verplaatsen ons hoofdzakelijk met bus, trein en fiets.

Programma

Dag 1: naar de parel in de Indische Oceaan

We vliegen van Brussel naar de Sri Lankaanse hoofdstad Colombo.

Dag 2: acclimatiseren in Negombo

Bij aankomst op de luchthaven nemen we een taxi naar Negombo, een rustig vissersdorpje ten noorden van Colombo. We trekken meteen op verkenning uit. Negombo heeft Nederlandse wortels en geniet nog altijd de reputatie een tikkeltje eigenwijs te zijn. Katholieken vormen hier de meerderheid – uitzonderlijk in Sri Lanka. Naast ons hotel kun je een duik nemen in de Indische Oceaan en bij ondergaande zon de vliegtuigstramheid uit je lijf zwemmen.

Dag 3: van de vismarkt naar de stad

De dagelijkse vismarkt ‘s morgens op het strand is zeker een bezoekje waard. Alleen al de gezellige sfeer beleven is de moeite. In de lagune zie je de typische vissersbootjes van de karavas of lokale vissers.

Daarna bezoeken we Colombo. Met een tuktuk – een driewielige gemotoriseerde taxi – verplaatsen we ons door de gezellige drukte. Pettah, een wijk met talrijke oosterse bazaars, bezorgt ons een onvergetelijke ervaring. Andere bezienswaardigheden die we niet links mogen laten liggen zijn het Viharamahadevi Park, het Fort, de Jami Ul-Alfar Moskee en het Nationaal Museum.

Dag 4: de zee leidt

Vandaag zijn we vooral onderweg. We vertrekken vroeg in de ochtend en sporen langs de kust richting noorden. Bestemming: Anuradhapura.

Dag 5-6: in de voetsporen van Boeddha

Is Anuradhapura de meest indrukwekkende koningsstad? Het is in elk geval nog altijd dé bedevaartsbestemming voor vele boeddhisten. Ook de Sri Lankaanse koningen regeerden van hieruit het eiland voor honderden jaren. We verkennen deze mythische plaats per fiets.

Centraal staat de ‘Sri Maha Bodhi’ of de Bodhi-boom. Volgens de overlevering bereikte Boeddha hieronder de staat van verlichting. Bovendien zou het de oudste boom ter wereld zijn. Van overal komen bedevaarders hier rituelen uitvoeren. We fietsen langs de eeuwenoude stoepa’s en tempelruïnes, verspreid in een prachtig landschap van meertjes, rijstvelden en charmante dorpjes. We houden halt aan de ruïnes van de tweeduizend jaar oude watertuinen en badhuizen.

De volgende dag gaan we naar Mihintale, ook een belangrijk bedevaartsoord voor boeddhisten, waar Mahinda, de eerste discipel van het boeddhisme in Sri Lanka, ooit zijn toevlucht zocht. 1840 treden leiden ons naar de top van de heuvel, waar je een fantastisch zicht op Anuradhapura hebt.

Dag 7: van historisch belang

Vandaag bezoeken we de oudste voormalige hoofdstad van Sri Lanka met zijn kolossale, uit rotsen gehouwen beelden. Polonnaruwa is vooral bekend voor de liggende en staande Boeddha en de imposante stoepa. De archeologische site prijkt op de lijst van Werelderfgoed van UNESCO.

We logeren er in een guesthouse met een huiselijke sfeer. Wedden dat ‘Mamy’ en ‘Papy’ je het naar je zin maken?

Dag 8: leeuweninspanning

We vertrekken vroeg in de ochtend om de hitte voor te zijn. Vandaag trotseren we immers een massieve rots van 200 meter hoog in een onmetelijke vlakte: de Leeuwenrots of Sygiriya. Het uitzicht over de jungle laat een diepe indruk na. Halverwege de rots treffen we enkele prachtige fresco’s aan op de muren.

‘s Middags nemen we de bus naar Dambulla, hier vind je de meest indrukwekkende rotstempel van het land. Er zijn vijf grotten, met fresco’s en Boeddhabeelden, onder een enorme overhangende rots. Deze rots is 130 meter hoog en kan worden beklommen.

Dag 9 – 11: naar het noordoosten aan de zee

Via Trincomalee reizen we naar de prachtige kust van Noordoost Sri Lanka. We genieten van de prachtige witte stranden en de blauwe zee. Na al de cultuur doet deze rust ongelooflijk deugd.

We logeren in Uppuveli of Nilaveli en nemen de boot naar Pigeon Island om de onderwaterwereld te bewonderen. Met onze snorkelbrillen aan aanschouwen we de pracht van de Indische Oceaan.

Dag 12 - 13: Kandy binnenstebuiten

Kandy, het hedendaagse centrum van cultuur, religie en kunst in Sri Lanka, geniet bekendheid door zijn Dalada Maligawa: de Tempel van de Tand van Boeddha. Dagelijks vinden er op vaste tijdstippen ceremonies plaats. Die plechtigheden, en vooral de begeleidende muziek, creëren een bijzondere, mystieke sfeer in de tempel.
Daarnaast heeft deze stad nog tal van andere interessante bezienswaardigheden: een boeiend museum, een levendige en uitgebreide markt, vele kleine winkeltjes … We ronden de dag af met een heerlijke avondwandeling rond het schitterende meer van Kandy.

Ook de tweede dag blijven we in de mooie omgeving van Kandy. In het olifantenweeshuis Pinnawela, thuis voor ongeveer 80 olifanten, kan je zelf de kleintjes voeden. Het baden van de olifanten in de rivier is een fantastisch schouwspel. Ten slotte maakt een voorstelling van de befaamde Kandy-dansen ons bezoek af.

Dag 14-15: genieten op het spoor

Een verblindend mooie treinrit van ongeveer zes uur voert ons door steile theeplantages naar onze volgende bestemming: Ella. Onderweg genieten we van de plaatselijke snacks die op de trein worden verkocht. Opgelet, die kunnen behoorlijk pittig zijn!

Ella is een goede uitvalsbasis voor onze uitstappen naar een nabijgelegen theefabriek en naar de watervallen van Bambarakanda (241 meter) of Diyaluma (171 meter).

Dag 16: het einde van de wereld

Vandaag moeten we vroeg uit de veren voor een wandeltocht door de hoogvegetatie van het Horton Plains Nationaal Park. Als er geen mist is, duikt voor ons het prachtige 700 meter diepe ravijn ‘World’s End’ op. We passeren ook de waterval Baker’s Fall.

Dag 17: religieuze tussenstop

We zeggen het koele en hooggelegen Ella vaarwel en nemen de bus naar Tissamaharama.

‘s Avonds maken we een uitstapje naar Kataragama, een bekende bedevaartplaats voor zowel boeddhisten, hindoes als moslims. Elke dag worden er drie gebedsdiensten of puja’s gehouden. Weinig toeristen bezoeken deze authentieke gebedsplaats, maar het maakt ze niet minder de moeite waarde.

Dag 18: safari

‘s Morgens heel vroeg verlaten we Tissamaharama voor een jeeptocht rond Yala Nationaal Park, het grootste en een van de meest bekende natuurreservaten van Sri Lanka. Tijdens deze safari kijken we onze ogen uit naar waterbuffels, herten, apen, varanen, olifanten en vogels.

Voor de groepen die in september door Sri Lanka reizen voorzien we een bezoek aan het Bundala Nationaal Park omdat op dat moment het Yala Nationaal Park gesloten is. Het Bundala Nationaal Park is vooral gekend voor zijn prachtige vogels en waterland.

In de namiddag reizen we door naar Mirissa.

Dag 19: strand

We vertrekken naar het aantrekkelijke strand van Mirissa waar het heerlijk luieren en zwemmen is. Voor degenen die niet kunnen of willen stilzitten, zijn er tal van mogelijke uitstapjes.

Dag 20: Galle

Galle is de belangrijkste stad in het zuiden van Sri Lanka. De koloniale invloeden van de Nederlanders, de Portugezen en de Britten zijn overduidelijk herkenbaar. Als je in Galle bent, is een wandeling naar het fort een must.

Dag 21-22: nog een laatste keer Colombo

Onze laatste rit met Sri Lankaanse trein brengt ons terug naar Colombo. We laten ons nog een keer verrassen door de diversiteit en het overweldigende marktaanbod van Colombo. Die traditionele curry kunnen we niet weigeren en met een kopje onvervalste Sri Lankaanse thee of een frisse Tiger-bier smaakt dat nog een tikkeltje beter.

Dag 23: terug op Belgische bodem

Na ruim drie weken in het kleurrijke, warme Sri Lanka zijn onze batterijen opnieuw opgeladen. Je vrienden en familie staan wellicht te popelen om je vakantieverhalen te horen. Hou hen niet langer in spanning!

Praktisch

Deelnemers
min. 6 / max. 9
Inbegrepen
vlucht Brussel – Colombo (h/t), luchthaventaksen, departure taks, alle transport ter plaatse, alle overnachtingen (pension), huur fiets (2 dagen), ticket cultural triangle, rock temple, toegang temple of the tooth in Kandy, Kandy dansen, toegang Pinnawela olifantenweeshuis, toegang Horton Plains, safari Yala NP, excursie pigeon island, verzekeringen (bijstand, annulatie en vakantieonderbreking), Protos-bijdrage en KrisKras-begeleiding
Niet inbegrepen
maaltijden, overige toegangsgelden en persoonlijke uitgaven
Reisbudget
€ 250,00
Activiteitsgraad
Actief:

twee dagen stappen (gemiddeld 15 km) en twee dagen fietsen (gemiddeld 25 km); door het klimaat en de soms moeilijke reisomstandigheden is een flexibele ingesteldheid vereist

Verzekeringen
  • Uitbreiding Bagage: 15,00 euro
  • Uitbreiding Prestige: 50,00 euro
  • Uitbreiding All Risks: 80,00 euro
Vergelijk de verzekeringen
Belangrijk

INTERNATIONAAL PASPOORT VERPLICHT (min. 6 maanden geldig na terugkeer)

VISUM VERPLICHT (wordt ter plaatse aangevraagd)

CompenCO2
Compenseer (vrijwillig) de CO2 uitstoot van je vliegtuigreis met compenCO2 voor een bedrag van 129 €
Kaart
Kaart voor Ronduit genieten in het tropische Sri Lanka
Lees ook
Onze voorwaarden

23 Reacties

Zin om te vertrekken? Je raadt deze reis aan? Je wil foto's van jouw reis plaatsen? Je wil jouw vragen of ervaringen delen? Dan kan je dat hier doen!

Eefje
01 jan 2011

Ik deed deze reis een aantal jaar geleden en vond dit een prachtige reis, met gevarieerd programma! AANRADER!

Dimitri
16 dec 2011

Heeft het Bundala Nationaal Park voor de reis in september ook een jeeptocht?

Kim
16 dec 2011

Al mensen die zich inschreven?

KrisKras
17 dec 2011

Ja, in het Bundala Nationaal Park doe je ook een jeeptocht. Zeker aan te raden! En ja hoor, er zijn al 4 personen ingeschreven.

Veerle
17 dec 2011

Nu dus al 5... heb me hierjuist ingeschreven.

Stuur maar op!

wordt niet getoond en dient enkel om jou rond je reactie te contacteren
Jouw website, een blog of je facebook profiel met foto's, filmpjes, tips, .... Dit is niet verplicht