Beschrijving
Regen- en nevelwouden, mangroves, palmstranden, savannes, hooggebergtes, koraalriffen en meer dan twaalf klimaatzones geven Costa Rica de gerespecteerde bijnaam ‘tuin van Midden–Amerika’.
Met de natuur als leidraad
Zodra we de hoofdstad San José verlaten, komen we terecht in een landschap van vulkanen en koffieplantages. De tocht naar de top van de actieve vulkaan Rincón de la Vieja voert ons door vier vegetatiegordels. Tijdens een skywalk – via hangbruggen tussen de boomtoppen – zoeken we in het Monteverde Cloud Forest naar de Quetzal, de heilige vogel van de Azteken.
Vanuit Puerto Viejo varen we dwars door de jungle naar het moerasgebied rond Tortuguero.
Alsof de tijd stilstaat
Het gebied rond Cahuita toont een ander stukje Costa Rica: inwoners met een donkere huidskleur, een Creoolse taal, reggaemuziek, witte zandstranden en prachtige koraalriffen.
Omdat we geen lange afstanden afleggen, zijn de verplaatsingen met de bus of boot beperkt. Eenmaal ter plaatse verkennen we te voet of op de fiets onze omgeving.
Programma
Dag 1: van hoofdstad naar hoofdstad
Na een lange vlucht landen we in San José, midden in de broeierige sfeer van de wervelende hoofdstad.
San José ligt op 1170 meter hoogte in de vruchtbare centrale vallei, de Meseta Central. Hoge bergen en vulkanen omringen de hoofdstad.
We laten ons meedrijven op het ritme van de stad, genieten en snuiven er de typische Midden-Amerikaanse sfeer op. Uiteraard vibreert de avond in San José op de tonen van de salsa!
Dag 2: de pracht van de natuur
Tijdens de busrit naar Libeira krijgen we meteen de nationale trots van Costa Rica te zien: een onmetelijk natuurschoon. Zodra we de stad verlaten, komen we terecht in een landschap van vulkanen. De hellingen zijn bezaaid met koffieplantages.
We overnachten in Libeira, een echte cowboystad met verblindend witte gebouwen.
Dag 3: betoverd door het woud in het Parque Nacional Rincon de la Vieja
Een begeleide dagtocht langs prachtige watervallen, door savannen en tropische wouden, voert ons naar de geblakerde top van de vulkaan. De mistflarden van de kokende modderpoelen en zwavelbronnen omhullen het woud met een magische sfeer. De hoogteverschillen in het park variëren tussen 600 en 1916 meter, zodat we bij de beklimming door vier verschillende vegetatiegordels trekken. Hier vinden we dichte concentraties orchideeën, de nationale bloem van Costa Rica. Dit tropische bergwoud herbergt ook meer dan 300 verschillende vogelsoorten en tal van exotische diersoorten.
Dag 4: een wereldse topper
De bus brengt ons naar een van de meest befaamde natuurgebieden ter wereld: het Monteverde Cloud Forest. ‘Monteverde’ verwijst naar de kleine commune die de Noord-Amerikaanse Quakers er stichtten in de jaren 50. Ze leefden er vooral van de landbouw op de vruchtbare bergflanken.
Het park wordt gekenmerkt door een grote verscheidenheid aan microklimaten. Dit resulteert in een rijk palet aan groentinten en de meest uiteenlopende vegetatietypes.
Het dorpje Santa Elena wordt onze uitvalsbasis voor de ontdekking van het park.
Dag 5: we zoeken het hogerop
Bij zonsopgang verkennen we via hangbruggen, hoog boven het woud gespannen, de hoogste toppen van de woudreuzen. De ideale manier om op zoek te gaan naar de felgroene Quetzal, de heilige vogel van de Azteken.
Dag 6 : Santa Elena Cloud Forest
In de voetsporen van een gids verkennen we vandaag het Santa Elena Cloud Forest.
Dag 7: opgelet voor vulkanen
Met de bus rijden we naar Fortuna, een gezellig dorp aan de voet van de Arenal, een van de meest actieve vulkanen ter wereld. Van tijd tot tijd zijn erupties van as en gesmolten rots en gloeiende lava zichtbaar. Een stevige wandeling toont ons de omgeving en we vangen de eerste glimpen op van de indrukwekkende vulkaan.
Dag 8: vurig optreden
Op de fiets verkennen we de vruchtbare streek en het lokale dorpsleven rond de vulkaan. In de late namiddag trekken we te voet naar de vulkaan. Ruimschoots op tijd om er een prachtige zonsondergang te aanschouwen. Met een beetje geluk zien we de roodgloeiende lavastromen.
Dag 9: paradijselijk mooi
Een wandeling langs de vele akkers in het vruchtbare gebied leidt ons naar de bekende watervallen van Fortuna. Dit is de ideale plek voor een picknick en een dagje relaxen en zwemmen in de lagune.
Dag 10: dieper in de vallei
Via Ciudad Quesada volgen we in de bus de spectaculaire route naar Puerto Viejo de Sarapiqui, een dorpje in het hart van de Sarapiquívallei. In de omgeving zetten bananenplantages, forelkwekerijen en chocolade de hoofdtoon.
Dag 11: met de boot naar Tortuguero
Vanuit Puerto Viejo de Sarapiquí verkennen we eerst nog de omgeving en bezoeken we de talrijke bananenplantages. In de namiddag volgen we met de boot de San Juanrivier naar het noordoosten van Costa Rica. We logeren in Tortuguero, een klein dorpje te midden van dit moerasgebied aan de Caribische kust.
Dag 12: Tortuguero
In de voormiddag bezoeken we het schildpaddencentrum. Hier krijgen we een informatieve uitleg over het levenscyclus van de zeeschildpadden. Wie wil kan een zeeschildpadje adopteren.
In de namiddag nemen we de tijd om te genieten van de omgeving.
Dag 13: allemaal beestjes
’s Morgens vroeg varen we met de kano langs de vele kreken en rivieren. We speuren de oevers af naar apen, luiaards, toekans en kaaimannen.
In de namiddag beklimmen we onder leiding van een gids de Cerro Tortuguero. Vandaaruit hebben we een mooi zicht over het nationaal park met zijn talloze riviertjes en kanaaltjes.
Dag 14: een ander stukje
Op de boot doorkruisen we de jungle. De weg naar de bananenhavenplaats Limón kronkelt tussen roerloze krokodillen en zonnebadende schildpadden. Daar nemen we een bus naar Cahuita. Dit zuidoostelijke gebied toont ons een ander stukje Costa Rica. De inwoners – afstammelingen van de Afrikaanse slaven die op de bananenplantages werkten – hebben een heel donkere huidskleur en spreken een Creoolse taal. Vanuit de bars weerklinkt reggaemuziek en de witte zandstranden maken het plaatje compleet. De perfecte plaats dus om van de laatste week te genieten!
Dag 15: relaxen op de fiets
Fietsend verkennen we de omliggende dorpen. De tocht voert ons langs uitgestrekte cacaoplantages en regenwoud. We laten ons meeslepen door het Afro-Caribische levensritme. Onderweg pikken we nog een bezoekje mee aan een organische boerderij of aan een leguaanfarm.
Dag 16: nationaal park van Cahuita
Vandaag trekken we het nationaal park van Cahuita in. Denk weelderige vegetatie, witte zandstranden, kokospalmen, koraalriffen, mangroves en een warm en vochtig klimaat … Vormt het plaatje zich?
Liefhebbers kunnen snorkelen bij de overweldigende koraalriffen; vissen; of – waarom niet – lekker lui in een hangmat genieten van het tropische panorama? Of heb je nog energie over voor een mooie wandeling naar Playa Grande?
Dag 17: Puerto Viejo
Vanuit Cahuita reizen we verder naar Puerto Viejo, de laatste stop vooraleer we terug naar het drukke stadsleven trekken.
We genieten nog van de prachtige omgeving en het Caribische leven.
Dag 18: terug naar San José
Met de bus maken we de cirkel rond en rijden we terug naar San José. Tijd voor souvenirtjes en een drankje op een gezellig terras.
Zin om het Nationaal theater te bezoeken of de markt? Alles kan nog.
Dag 19: tot ziens
We genieten van de laatste momenten en nemen moeizaam afscheid van dit schitterende land.
Dag 20: terug thuis
Licht alvast je vrienden en familie in dat je naar huis komt met een extra koffer reisverhalen!
Praktisch
- Deelnemers
- min. 6 / max. 9
- Inbegrepen
- vlucht Brussel–San Jose (h/t), luchthaventaksen, departure taks, alle overnachtingen (pension),alle transport ter plaatse, toegang tot de nationale parken, gids nationale parken (2x),huur fiets (2 d), skywalk in Monteverde, , toegang watervallen in Fortuna, kanotocht Tortuguero, gids Cerro Tortuguero, toegang schildpaddencentrum Tortuguero, verzekeringen (bijstand, annulatie en vakantieonderbreking), Protos-bijdrage en KrisKras-begeleiding
- Niet inbegrepen
- maaltijden, overige toegangsgelden en persoonlijke uitgaven
- Reisbudget
- € 380,00
- Activiteitsgraad
- Actief:
wandelingen en fietstochten, door het klimaat en de soms moeilijke reisomstandigheden is een flexibele ingesteldheid vereist
- Verzekeringen
-
- Uitbreiding Bagage: 15,00 euro
- Uitbreiding Prestige: 50,00 euro
- Uitbreiding All Risks: 80,00 euro
- Belangrijk
INTERNATIONAAL PASPOORT VERPLICHT (min. 3 maanden geldig na terugkomst)
- CompenCO2
- Compenseer (vrijwillig) de CO2 uitstoot van je vliegtuigreis met compenCO2 voor een bedrag van 155 €
- Kaart

9 Reacties
Zin om te vertrekken? Je raadt deze reis aan? Je wil foto's van jouw reis plaatsen? Je wil jouw vragen of ervaringen delen? Dan kan je dat hier doen!
Helaas moeten de prachtige vogels in de jungle van 'iets' leven. Insecten en spinnen horen nu eenmaal tot de voedselpiramide. Of je nu naar Mexico, Brazilië, Tanzania, Vietnam of gelijk welk ander "ver" land gaat. Het behoort tot de fauna van daar.
Tuurlijk kom je dat overal tegen maar vroeg mij af of dat echt veel is want het houdt mij toch een beetje tegen om zo een reis te maken. Nog mensen met een afschuw voor "beestjes" die toch al zo een reis gemaakt hebben??
Ja je komt daar vaak insecten en spinnen tegen in de nevelwouden. Ik ben vorig jaar meegeweest en we hebben daar bv. een tarantula gezien. Best wel een mooi beestje ;-) Maar over het algemeen zijn die behoorlijk braaf en leven die grote insecten vaak 's nachts. We hebben ook een nachtwandeling gemaakt maar je bent natuurlijk niet verplicht om daarop mee te gaan. Niemand van ons heeft er beten aan over gehouden :) Er waren een aantal mensen mee die schrik hadden van die beesten maar ze hebben het allemaal overleefd :)
Oké mercikes :-) ja die beten dat is nog zo al iets... Kan daar soms wel eens allergisch op reageren maar zal er dan zeker eens over nadenken. Ben wel zeker dat ik een tarantula nooit mooi zal vinden :-)



Kom je hier veel insecten en spinnen tegen? Misschien wat flauw van mij maar zou het toch graag op voorhand weten :-)