Ghana biedt een gevarieerde mix van couleur locale, ongerepte natuur en levendige steden. Op deze rondreis ontdek je het allemaal.
Deze KrisKras-groepsreis is exclusief voor 18-24-jarigen. Het principe? De Afrikaanse ‘way of life’ ontdekken met leeftijdsgenoten. In het zuiden bots je op een gevarieerde mix van couleur locale, ongerepte natuur en levendige steden. Dat maakt van Zuid-Ghana een van de topbestemmingen in West-Afrika.
Luier je graag op een adembenemend strand? Verlang je naar het tropische regenwoud? Of liever ronddolen op een kleurrijke Afrikaanse markt? Het kan hier allemaal.
Afrika moet je niet zien, maar beleven!
Ik vond het reisprogramma echt goed. Het was zeer gevarieerd en we bleven het juiste aantal dagen op elke plek. Ik heb zeer mooie plaatsen gezien die me altijd zullen bijblijven, bv. bepaalde lodges, de supermooie natuur, de kerk in Wli en de Afrikaanse cultuur.
Ik vond de waterval zeer mooi. Het surfen was ook fantastisch. De hoogste berg was mooi, maar we vonden een bergwandeling die eigenlijk nog mooier was in de buurt van ons hostel in Wli. Ik vond het ook interessant om de grote steden te zien.
Ik vond het reisprogramma veelzijdig. Zeer afwisselende plekken gezien in Ghana. Het Afrikaans dansen in de kerk was onvergetelijk.
Vóór de reis: vertrekvergadering
Nog voor de reis ontmoet je je reisgenoten op de vertrekvergadering. Die gaat een paar weken tot maanden voor vertrek door. Je reisbegeleider zal je contacteren om een datum vast te leggen.
Probeer hier zeker op aanwezig te zijn! Niet alleen leer je je begeleider en groepsgenoten dan kennen in een ontspannen sfeer, het is ook het moment om allerlei praktische afspraken te maken en om een antwoord te krijgen op al je vragen.
aankomst in Ghana
We vliegen naar Accra, de bruisende Ghanese hoofdstad. Accra is chaotisch, druk en hektisch, maar zeker ook vriendelijk en veilig. We installeren ons in een gezellig guesthouse in de Kokomlemle-wijk, een levendige volksbuurt die meer dan 10 min rijden is van de Osu-buurt waar de meeste restaurants en bars te vinden zijn.
Afrikaans stadsleven in Accra
Na een rustig ontbijt wennen we aan de geluiden van een Afrikaanse grootstad en bereiden we ons voor op onze eerste kennismaking. Accra heeft niet echt belangrijke toeristische highlights maar we genieten van het leven op elke straathoek, de gigantische markten, de muziek die overal weergalmt,
In de namiddag maken we een begeleide wandeling met de mensen van Jamestown Walking Tours.
We genieten ’s avonds van de rust van ons guesthouse, koelen af in het zwembad en maken ons klaar voor een lekker avondmaal.
weg van de wereld
Met het openbaar vervoer verplaatsen we ons naar Keta. We komen in één van de minst bereisde streken van Ghana, 100 km kust tussen de Volta-rivier en de Togolese grens. Hier genieten we van de natuur in de omgeving van de 40-kilomtere lange Keta-lagune.
We overnachten in een vrolijke lodge aan de kust.
ontspannen in Keta
Vanuit de lodge plannen we verschillende activiteiten: een boottrip over Volta-rivier, een mangrovetour, een bezoek aan een klein schooltje, inkopen doen op de markt, iedereen vindt iets wat hij/zij graag wil zien. Ook de zee en het strand liggen voor ons klaar.
watervallen en vrije activiteiten
We verplaatsen ons richting Hohoe en de Wli-watervallen, zo’n 20 km oostwaarts. Nergens anders voelen we ons zo klein in de grootse natuur. De watervallen maken deel uit van het Agumatsa Wildlife Sanctuary. We wandelen langs de kletterende stroom en bewonderen de 40 meter hoge waterval. Liefhebbers kunnen een duik nemen in het koele water.
De volgende dag steken we onze koppen samen en kunnen we kiezen uit een reeks mogelijke activiteiten: bezoeken we de nabijgelegen caves? Gaan we naar een dorpje op bezoek waar we het bekende Ghanese kente-weaving kunnen zien?
superlatieven aan het Volta-meer
Om naar het westen van Ghana te reizen moeten we rond het Volta-meer. Dat neemt tijd in beslag dus plannen we een tussenstop in Akosombo, gelegen aan de dam, de grootste Ghanese constructie van die aard.
Het dorp en de dam zijn een geliefde weekendtrip voor de mensen van Accra. Ze komen er genieten van de groene natuur en het meer.
shoppen in de Ashanti-regio
We reizen westwaarts naar Kumasi en bevinden ons nu volop in de Ashanti-regio.
Kumasi lijkt wel een grote markt. Overal staan, zitten en lopen verkopers rond die alles aan de man proberen te brengen: kleren, gedroogde vis, auto onderdelen, fietsen, tweedehands schoenen en namaakartikelen.
Een stadswandeling brengt ons onder meer langs de grootste markt van West-Afrika: Kejetia-market. Over en naast de sporen van de trein die hier passeert, zijn er kraampjes die bedekt zijn met verroeste golfplaten. Als je kente-stoffen wil kopen, is dit de plaats. De meeste zijn hier vervaardigd. We bezoeken ook het Manhyia Palace.
Cape Coast
Cape Coast wordt onze nieuwe uitvalsbasis. Om daar te geraken, nemen we opnieuw een trotro.
In Cape Coast bezoeken we de vroegere Britse hoofdstad met haar majestueuze Cape Coast Castle, Fort William en Fort Victoria. Het regenwoud van Kakum National Park zorgt voor afwisseling na de grauwe herinneringen aan Ghana’s verleden.
Naast het fort van Cape Coast staat ook Elmina op het programma en bezoeken we St. George’s Castle en de levendige vissershaven. Hier leren we meer over de donkere dagen van de Ghanese geschiedenis. Duizenden slaven werden van hieruit verscheept naar verschillende bestemmingen over de wereld. De meesten kwamen terecht op de plantages in Amerika.
Vanuit Elmina rijden we naar Kakum NP. Samen met een gids verkennen we eerst het woud van op de begane grond tijdens een nature walk. Vervolgens gaat het de hoogte in. De Canopy Walkway is een uniek systeem van touwbruggen dat ons tot in de toppen van de bomen brengt. De Walkway kan tot 40 meter hoog gaan!
strand, zee en zon in Kokrobite
We sluiten onze reis af op 10km van Accra bij de vrolijke bende van Big Milly’s Backyard in Kokrobite.
Gelegen aan het strand kunnen we het reisstof van ons afspoelen.
We leren drummen in een workshop djembe en trotseren de golven op een surfplank samen met een ervaren surfer.
onze terugvlucht
Aan alle mooie liedjes komt een einde. Met een karrevracht mooie herinneringen aan dit prachtige Afrikaanse land vliegen we terug naar België. We landen vroeg in de ochtend in Brussel.
- Leeftijd
- 18 tot 24 jaar
- Deelnemers
- min. 6 / max. 11
- Inbegrepen
-
- vlucht Brussel–Accra (h/t)
- luchthaventaksen
- alle overnachtingen (guesthouses en lodges)
- alle transport ter plaatse (openbaar vervoer)
- alle activiteiten volgens programma
- toegang nationale parken
- aanvraagkosten visum
-
annulatie- en reisbijstandverzekering (medische kosten, bagage, kapitaal reisongevallen)
-
Join for Water-bijdrage
-
KrisKras-begeleiding
- Niet inbegrepen
- Reisbudget
- € 200
- Verzekeringen
-
Op alle KrisKras-reizen ben je verzekerd via een Protections reisverzekering. De volgende verzekeringen zijn inbegrepen in de prijs:
- annulatieverzekering (dekking tussen inschrijving en vertrek)
- reisbijstandsverzekering (dekking tijdens de reis)
- medische kosten tijdens de reis (onbeperkt)
- bagageverzekering
- kapitaal reisongevallen
- repatriëring en compensatie voor niet-genoten vakantiedagen bij repatriëring
- Activiteitsgraad
-
korte wandelingen; door het klimaat en de soms moeilijke reisomstandigheden is een heel flexibele ingesteldheid vereist
- Treecological
-
Compenseer (vrijwillig) de CO2 uitstoot van je reis met Treecological voor een bedrag van 55 €.
KrisKras compenseert de CO2 uitstoot voor de reisbegeleiders.
http://www.treecological.be/ - Belangrijk
- Praktisch
Corona-beleid voor reizen in 2021
Van veel zaken zijn de prijzen in deze bijzondere omstandigheden nu nog niet gekend. Om toch geen maanden te moeten wachten, is de prijs van je reis dus een richtprijs onder voorbehoud. Als de definitieve prijs hoger ligt dan de richtprijs, krijg je de mogelijkheid om je inschrijving te annuleren.
Je hoeft in deze onzekere tijden geen voorschot te betalen. Je zal tijdig (zo snel mogelijk maar ten laatste een maand voor vertrek) een mail krijgen met bevestiging of de reis doorgaat en met betaalinstructies.
Sowieso gelden op alle KrisKras-activiteiten de actuele voorzorgsmaatregelen rond corona. Je reisbegeleider zal je hierover tijdig briefen. Hou er dus rekening mee dat afstand & mondmaskers deel kunnen uitmaken van je uitstap of reis.
Meer info over deze regeling vind je hier.
Meer info over hoe KrisKras omgaat met het coronavirus lees je hier.
Onze voorwaarden